MISJA

Idea Fundacji Czapski Art Foundation to połączenie sztuki, biznesu i działalności społecznej.

Czapski Art Foundation (CAF) powstała w 2013 roku z potrzeby budowania porozumienia pomiędzy różnorodnymi środowiskami, mającymi potrzebę włączenia się w promowanie sztuki w Poznaniu, Polsce i poza nią. Zespół CAF stawia sobie za cel połączenie motywacji nowoczesnych aktywistów, przedstawicieli sztuki, designu i świata techniki, chcących zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, a także ludzi biznesu, szukających alternatywnych ścieżek rozwoju i inwestowania. Wierzymy, że dobrze poprowadzona współpraca w tych obszarach stanowi wartość dodaną dla wszystkich w nią zaangażowanych.

Prowadzimy monitoring lokalnego rynku sztuki oraz cyklicznie organizujemy konferencje i warsztaty w ramach projektu Akademia Rynku Sztuki, ponieważ wierzymy, że poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, budujemy rosnącą świadomość artystyczną Poznaniaków i nie tylko.

Realizujemy wydarzenia kulturalne, które otwierają Poznań i Polskę na arenę międzynarodową.

W roku 2017 rozpoczęliśmy prace nad projektem Pierwszego Artystycznego Inkubatora Kreatywnego (PAIK), mającego na celu wspomóc artystów wiedzą na temat gospodarczego aspektu ich pracy twórczej.

CAF to również oferta Art Concierge, doradztwo, dobór i tworzenie nietypowych dzieł sztuki na indywidualne zamówienie Klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

STATUT FUNDACJI

RODO