MISJA

Idea Fundacji Czapski Art Foundation to połączenie sztuki, biznesu i działalności społecznej.

Czapski Art Foundation (CAF) powstała w 2013 roku z potrzeby budowania porozumienia pomiędzy różnorodnymi środowiskami, mającymi potrzebę włączenia się w promowanie sztuki w Poznaniu, Polsce a następnie poza nią. Zespół CAF stawia sobie za cel połączenie motywacji nowoczesnych aktywistów, przedstawicieli sztuki, designu i świata techniki, chcących zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, a także ludzi biznesu, szukających alternatywnych ścieżek rozwoju i inwestowania. Wierzymy, że dobrze poprowadzona współpraca w tych obszarach stanowi wartość dodaną dla wszystkich w nią zaangażowanych.

Od 2018 roku skierowaliśmy nasz rozwój w pełni na sztukę cyfrową. Obserwujemy jej dynamiczny rynek i wraz z zaproszonymi do współpracy artystami z całego świata nieustannie rozwijamy naszą galerię.

Ponieważ praca ze sztuką cyfrową wiąże się z operacjami na blokchain, postanowiliśmy część środków Fundacji przeznaczyć na zrównoważenie naszego śladu węglowego poprzez wykupienie subskrypcji leśnej EcoTree oraz stałe wsparcie działań WWF i Amnesty International.

Dokładamy wszelkich starań aby być obecnym przy tworzeniu nowych trendów w sztuce i godnie reprezentować społeczność, której jesteśmy wdzięczni za okazane nam zaufanie.

STATUT FUNDACJI

RODO