OFUTUREzone w Contemporary Lynx

W najnowszym wydaniu Contemporary Lynx, międzynarodowego magazynu artystycznego, ukazał się artykuł Gallery or Marketplace?, w którym wspomniana jest nasza galeria OfutureZone. Szczególnie polecamy lekturze wszystkim zainteresowanym artystom cyfrowym i kolekcjonerom.

Tekst zwraca uwagę, iż machina pieniężna rynku NFT nie obraca się jedynie wokół tzw. PFP, czyli sprzedaży awatarów. Ważną częścią tegoż rynku jest również sektor art NFT. Przedstawione zostały opcje dostępne przy wystawianiu i kupowaniu sztuki cyfrowej i NFT. Zapoznaje on również czytelników z cechami marketplaceów, jak i z zagrożeniami, które mogą przynosić sprzedaż bądź kupno na takich platformach. Co ważne, pokazuje nieco bardziej zinstytucjonalizowaną stronę rynku NFT – kolekcje British Museum, oraz fakt, iż powstaje coraz więcej galerii zajmującymi się sztuką digital.

OtutureZone Gallery ma wieloletnią tradycję zajmowania się dziełami cyfrowymi oraz nowymi technologiami. Pomagamy wdrażać artystów do świata NFT, promować ich i dbać o bezpieczeństwo ich prac. Oferujemy również pomoc w obsłudze kryptowalutami zarówno artystom jak i kolekcjonerom. Naszym priorytetem jest synergia sztuki i biznesu, progres i wdrażanie najnowszych technologii do świata sztuki, a także szerzenie świadomości na temat sztuki cyfrowej.