9 maja wernisaż wystawy MULTIWYMIAR

Fundacja Czapski Art Foundation i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapraszają

MULTIWYMIAR
NATALIA ROZMUS
wernisaż 9.05.2017 o godz. 18.00
Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP przy ul.Towarowej 55

 

Wielopłaszczyznowość w pracach Natalii Rozmus odnosi się nie tylko do poziomu wizualnego gotowych płócien czy projektów. Jest to ciągłe poszukiwanie inspiracji, technik wyrazu, nowych materiałów i struktur oraz odwoływanie się do autorskich doświadczeń. Zbierane krok po kroku budują indywidualny charakter każdego pociągnięcia pędzla, który pamięta wędrówki po wielu zakątkach świata. Kreowanie kolekcji to nie tylko zbiór inspiracji architektonicznych. To intensywne zgłębianie autorskich pokładów wyobraźni oraz technik pracy, które przenikając się tworzą MUTLIWYMIAR współgrających dziedzin sztuki.

Światło we Frankfurcie, 100x200 cm, 2016
Światło we Frankfurcie, 100×200 cm, 2016

Nie można dostrzegać nie widząc, ale można nie dostrzegać widząc. To jest codzienne doświadczenie naszego wzroku i percepcji.

Sławomir Mrożek

ROZMUS Natalia
Urodzona w 1983 roku, posiada tytuł naukowy doktora sztuki uzyskany w 2015 roku obroną pracy dotykającej zagadnienia interdyscyplinarności sztuk. Dyplom magisterski z malarstwa obroniła w 2012 roku, a dyplom z projektowania przemysłowego w 2008. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotnie uznana przez kurator Rebeccę Wilson z Galerii Saatchi New York, a w roku 2015 odznaczona również Medalem Młodego Pozytywisty przez Stowarzyszenie im. Hipolita Cegielskiego. Od 2009 członkini szwedzkiego stowarzyszenia artystów Konstnärsföreningen Dymlingen. Od 2016 roku reprezentowana przez V.A. Gallery Poland, od 2017 reprezentowana przez Galerię Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie oraz przez PotatoMike w Nowym Jorku. Brała udział w licznych wystawach autorskich oraz zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach autorskich w Polsce, Szwecji, USA i Niemczech oraz w kolekcjach instytucji kulturalnych Landstinget Jönköping oraz Kultur Jönköping Kommun.

Wybrane wystawy:

RESAN – autorska wystawa malarstwa w V.A. Gallery Poland, Wysogotowo 2017
10. GRAND PRIX FUNDACJI IM. FRANCISZKI EIBISCH 2016, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
JASIŃSKI & FRIENDS V –Galeria Amaristo przy Teatrze Narodowym, Warszawa 2016
SENTIDO DEL RITMO – autorska wystawa malarstwa w Galerii El Arte, Poznań 2016
10. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2016
KONSTELACJE – autorska wystawa malarstwa w Galerii Svavel, Jönköping, Szwecja 201

_

Artystkę przedstawia Państwu Fundacja Czapski Art Foundation, która za główny cel swojej działalności postawiła sobie łączenie świata sztuki, biznesu i działalności społecznej. Poznań to wielowarstwowe środowisko z jednej strony ludzi sztuki i nowoczesnego designu, chcących wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, z drugiej zaś aktywnych ludzi biznesu, którzy z zainteresowaniem śledzą świat artystyczny, poszukując w nim możliwości obcowania ze sztuką, jak również alternatywnych źródeł inwestycji. Zespół Fundacji Czapski Art Foundation, dzięki realizowanym przez siebie działaniom, łączy motywacje obu środowisk tak, aby na ich styku powstała wartość dodana dla zaangażowanych w tą przestrzeń uczestników.