Kodeks Dobrych Praktyk

Miło nam poinformować, że Fundacja Czapski Art Foundation wspiera i promuje działania w ramach Kodeksu Dobrych Praktyk. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi działaniami w miejskiej przestrzeni związanymi z wprowadzeniem Kodeksu Dobrych Praktyk.

W sobotę startuje gra miejska „Od rycerskości do współczesności” – czyli dobre praktyki Starego Miasta. Kartą do gry jest promowany przez Radę Osiedla Stare Miasto Kodeks Dobrych Praktyk. 

Start: 9 lipca o g. 11.30, scena Quadro (przy Galerii Miejskiej Arsenał)

Jednym z założeń projektu Cooltularny Stary Rynek jest zmiana wizerunku Starego Miasta. Poprawa to nie tylko zwiększenie ilości wydarzeń stricte kulturalnych takich jak koncerty, przechadzki czy pokazy taneczne, a także krzewienie dobrych praktyk pomiędzy mieszkańcami i przedsiębiorcami. W sobotę na Starym Mieście będzie można przypomnieć sobie podstawowe zasady dobrego zachowania, jednocześnie uczestnicząc w familijnej grze miejskiej „od rycerskości do współczesności”.

W organizację edukacyjnego przedsięwzięcia włączyły się lokalne stowarzyszenia m.in. ze Starego Rynku, a także śródmiejscy przedsiębiorcy tworząc zadania opisujące poszczególne punkty Kodeksu Dobrych Praktyk, który stał się mapą zabawy. Gra rozpocznie się w sobotę 9 lipca przy Scenie Quadro i odbywać się będzie w różnych punktach i uliczkach wokół ratusza.

Chcemy pokazać poznaniakom, że życie i zabawa na Starym Mieście może być przyjemna dla wszystkich, wystarczy przestrzegać siedmiu podstawowych zasad – które zostały skonsultowane z mieszkańcami i wspólnie spisane wraz z radnymi Osiedla Stare Miasto jako Kodeks Dobrych Praktyk.

Zapraszamy na debatę 5.X.2016 roku o godzinie 16.30 w Pawilonie Nowa Gazownia, gdyż zgodnie z zapowiedziami działamy intensywnie, by wprowadzić w życie Kodeks Dobrych Praktyk

 

 

201608041608532798939_2