Twój Vincent – od kuchni

Marta Czarnecka to jedna ze 125 malarzy-animatorów, pracujących przy produkcji filmu „Twój Vincent”. Międzynarodowy zespół artystów, kierowany przez Dorotę Kobielę (reżyser) oraz Hugh Welchmana (współreżyser, producent) ożywił na ekranie kinowym świat znany z obrazów van Gogha. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana farbą olejną (część z nich w stylu charakterystycznym dla Vincenta, część to realistyczne czarno-białe obrazy). Aby uzyskać zaledwie 1 sekundę filmu potrzeba było aż 12 różnych obrazów! Jest to pierwszy tego typu pełnometrażowy film na świecie!

Jeśli jesteście ciekawi, jak było możliwe stworzenie tak misternego dzieła, jak wyglądała praca nad filmem “od kuchni” oraz czy nowoczesne technologie pomogły na jakimś etapie produkcji filmu, to serdecznie zapraszamy na prezentację, podczas której Marta podzieli się z Państwem swoimi doświadczeniami, pokaże zdjęcia i video z pracy nad filmem, opowie anegdoty i ciekawostki, odpowie na Państwa pytania.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 16.12.2018 roku od godziny 15.00 do 18.00 w OFUTURE zone (poziom -2, Rondo Kaponiera, Poznań)

Bez limitu miejsc, wejście bez opłat.

* Marta Czarnecka – ur. 1985 w Poznaniu, pochodzi z Kostrzyna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), zajmuje się ilustracją, malarstwem, projektowaniem graficznym, prowadzi warsztaty artystyczne. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą. 
www.martaczarnecka.pl