Wernisaż wystawy Krzysztofa Musiała

Fundacja Czapski Art Foundation i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
zapraszają

Krzysztof Musiał PORTAL
wernisaż 9.12.2016 o godz. 18.00
Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP
przy ul. Towarowej 55

Cykl PORTAL to najnowsze obrazy artysty na stałe związanego z Poznaniem, którego prace wystawiane są nie tylko w Polsce, ale i na prestiżowych pokazach europejskich. Działalność Musiała wyróżniona została przez środowiska artystyczne w Kompasie Młodej Sztuki 2009 – rankingu najlepszych polskich artystów.

Malarstwo Krzysztofa Musiała zdaje się być kolażem złożonym z geometrycznych kadrów. Silnie akcentowany kontur i szablonowość ujęcia postaci, mocne zestawienia kolorystyczne podkreślają dynamikę przedstawień. Niezwykła ekspresja zatrzymana w kadrze, wycięta scena z codziennego życia, świat poddany fragmentaryzacji, w którego centrum znajduje się człowiek. Postać ludzka jest bardzo uniwersalna i pozbawiona indywidualnego rysu, przez brak twarzy i jedynie sylwetkowe ujęcie, to jednak ona jest głównym bohaterem malarstwa Krzysztofa Musiała.

Tytuł PORTAL odnosi się do przejść, granic, na których się mijamy, odizolowujemy, niknąc w tłumie. Są to również miejsca spotkań, które pozwalają na zbliżenie, zaistnienie w owym świecie bez twarzy.

portal-k_1024Krzysztof Musiał “Portal K”

Krzysztof Musiał urodzony 1972 w Słubicach. Absolwent WSSS w Poznaniu – 2001 r. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa u prof. J. Świtki oraz aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Ponadto absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu w 2003 r. Pracuje jako jako wykładowca malarstwa w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz jako instruktor rysunku i malarstwa w MDK2 w Poznaniu. Laureat kilku konkursów malarskich i autor ponad 70 wystaw w kraju i za granicą min. Anglii (The Bloxham Galleries, Young Polish Art 2005 – Londyn) , Niemczech (Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, w ramach programu KulturSommer – Schleswig-Holstein – Pinneberg), Danii (Lys Over Lolland – Ridehuset), Hiszpanii (Instistuto Barceloned de Arte Reial Cercle Artistic).

portal-pomaranczowy_1024Krzysztof Musiał “Portal Pomarańczowy”

Artystę przedstawia Państwu Fundacja Czapski Art Foundation, która za główny cel swojej działalności postawiła sobie łączenie świata sztuki, biznesu i działalności społecznej.

Poznań to wielowarstwowe środowisko z jednej strony ludzi sztuki i nowoczesnego designu, chcących wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, z drugiej zaś aktywnych ludzi biznesu, którzy z zainteresowaniem śledzą świat artystyczny, poszukując w nim możliwości obcowania ze sztuką, jak również alternatywnych źródeł inwestycji. Zespół Fundacji Czapski Art Foundation, dzięki realizowanym przez siebie działaniom, łączy motywacje obu środowisk tak, aby na ich styku powstała wartość dodana dla zaangażowanych w tą przestrzeń uczestników.

 

logotypy-02