Listy Józefa Czapskiego

Czapski Art Foundation zaprasza do Nowej Gazowni na wystawę Listy Józefa Czapskiego, która jest dedykowana patronowi tej fundacji. 3 kwietnia br. przypada 120. rocznica urodzin Czapskiego – malarza, pisarza i współtwórcy paryskiej Kultury. Listy Czapskiego i pamiątki z nim związane udostępnił prof. Janusz Marciniak.

   Wspomnienia można przeczytać tutaj 

15.04 godz.18.00 otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem edukacyjnym i projekcją filmu
Wystawa potrwa do 29.04, zwiedzanie w tyg. w godzinach 10.00-15.00 oraz podczas weekendowych wydarzeń.

Wystawa jest formą osobistego wspomnienia Marciniaka o Czapskim. To kameralna instalacja artystyczna z przedmiotów, których zestawienie emanuje aurą Czapskiego, ale również ma sens poznawczy. Listy zostały tak wyeksponowane, aby można było je czytać. Ich tłem są m.in. rysunki z dzienników Czapskiego, zdjęcia, katalogi i książki z odręcznymi notatkami na marginesach. Wśród pamiątek znalazł się film z 1992 roku – zapis dyskusji o twórczości Czapskiego, w której uczestniczyli: Maria Dąbrowska, Julia Hartwig, Ryszard Krynicki, Wojciech Lipowicz, Janusz Marciniak i Ryszard Przybylski.

 

 

 

16 thoughts on “Listy Józefa Czapskiego

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *